top of page

Raspberry Pi ve Python Dersi

aa.png

Raspberry Pi konusunu yüzyüze derslerimiz başladığımızda ileri seviyede olan Python programlama dersi alan öğrencilerimizle işleyeceğiz.

Raspberry Pi ve Python Dersleri, kredi kartı boyutundaki Raspberry Pi bilgisayarını kullanmasını öğretir. Minik bir dijital bilgisayar olan Raspberry Pi ile ilgilenen, onun hakkında keşfedilmemiş yönleri keşfetmek isteyenler için sunulmuş bir eğitim programına sahiptir. Derslerimiz okulumuzun kurucuları arasında yer alan Aytek Uğur Şen hocamız tarafından verilmektedir.

Raspberry Pi öğrenmek oldukça zevklidir ve öğrenilmesi de oldukça basittir. Programımız boyunca sizlere, en temelden ileri seviyelere kadar Raspberry Pi kullanmasını, programlama yapmasını uygulamalı ve teorik anlatımlar ile aktaracağız.

 

Raspberry Pi Dersleri sonunda Raspbian işletim sistemini kurup çalıştırmasını öğrencilerimiz öğrenmiş olacaklar. Linux komutları ve Python programlama konularında temel bilgiler edinecekler. Python kodları ile Raspberry Pi donanımını kontrol edebilecekler. Raspberry Pi Dersleri boyunca yapılacak uygulamalar ile konuları daha etkili bir şekilde öğrenecekler.

 

Ön Gereklilikler

Raspberry Pi derslerinde öğrencilerimiz geçen senelerde Python Programlama Dersi sırasında öğrenmiş oldukları Python programlama dili bilgilerini kullanacaklar. Raspberry Pi Dersleri sonunda; Raspberry Pi mekanizmasını, Raspberry Pi programlama yapmasını ve çeşitli özellikleri ile Raspberry Pi’yi en temelden en gelişmiş seviyelere kadar uygulamalı olarak öğrenecekler.

 

Eğitimden Sonra Öğrencilerimiz Neler Yapabilecek?

  • Eğitim sonunda artık Raspberry Pi ile elektronik devreler kurabileceksiniz ve bunların bağlantılarını yapabileceksiniz.

  • Raspberry Pi kartlarının %80 ' inin donanımsal özelliklerine hâkim olacaksınız.

  • Raspberry Pi kartlarını Python ile programladığımız için Python diline daha hâkim olacaksınız. Ve ileride başka programlama dilleri öğrenirken sağlam bir altyapıya sahip olacaksınız.

  • Eğitim boyunca çok sayıda program yazacağımız için, eğitimden sonra algoritma kurma yeteneğinizin bir hayli geliştiğini fark edeceksiniz.

  • Raspberry Pi'ye kurduğumuz Linux işletim sistemi kullanacağız. Bu sayede Linux’ta terminal kullanımını ve ilgili komutları öğreneceksiniz.

  • Raspberry Pi ile Arduino vb. gibi kartların haberleştireceğiz. Bu sayede farklı kartlar ile iletişimin nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

bottom of page