top of page

Yeni Bir Eğitim Sistemi Mümkün !

Düş gücüne sahip olmak, bilgi sahibi olmaktan daha önemlidir.

Albert Einstein

Geleceği Şekillendiriyoruz

Dünyaya nasıl göründüğümü bilmiyorum; ama ben kendimi, henüz keşfedilmemiş gerçeklerle dolu bir okyanusun kıyısında oynayan, düzgün bir çakıl taşı ya da güzel bir deniz kabuğu bulduğumda sevinen bir çocuk gibi görüyorum.”  Isaac Newton

Bilginin artık her yerde ve her an elimizin altında olduğu bir çağda, eğitim sistemlerinin görevi sadece bilgi öğretmek değil, bilgiye nasıl ulaşılabileceğini ve nasıl kullanılabileceğini öğretmek olmalıdır.

​Öğrendiklerinden yeni bakış açıları üreten bireylerin, geleceğin dünyasını yaratabilmeleri ve yapay zekânın kapılarını aralayabilmeleri adına, daha önce uzun yıllar farklı kurumlarda hayata geçirdiğimiz STEM eğitimi ve robotik kodlama çalışmalarını, Bilimin Çakıl Taşları bilim okulu olarak devam ettiriyoruz.

Kurucularımız

Kurucularımız fizik öğretmeni Demet Erim ve matematik öğretmeni Aytek Uğur Şen’dir.

Kış Okulu Eğitimi

Hafta sonları gerçekleştirdiğimiz kış okulumuz, STEM, EV3 Robotik, Python Kodlama,Oyun Drama ve Sanat eğitimlerimizin yanında ek olarak Strüktür, Uçuş Araçları, Meslek Seçimi, Sanat Terapisi, Okuma Anlama ve Maker Robotik,atölyeleri verilmektedir.

NASA’da Bir Haftalık Eğitim

Yıl boyunca devam eden STEM ve Robotik Kodlama eğitimlerimizde öğretilen fizik, kimya, biyoloji, matematik ve robot tasarlama ve tasarladığı robotu kodlama bilgileri, NASA STEM müfredatına paralel olarak işlenmektedir. 

 

​NASA işbirliği ile planladığımız NASA Texas Space Center Houston University programı ve Florida Kennedy Space Center ATX (Astronaut Training Experience) programları için NASA eğitim programı ile uyumlu kış okulu boyunca eğitime devam eden çocuklarımızdan bir ekip oluşturulmaktadır. Böylece çocuklarımızın NASA’da eğitim için hazırlanmaları, NASA alt kazanımlarını kullanarak uzay, gelecek dünyamız Mars’ta yaşam ve fizik ötesi bilgilerin projeler ile hayata geçirildiği bir yolda ilerlemeleri sağlanmaktadır.

Washington DC’deki 3 Haftalık Yurt Dışı Yaz Okulu Eğitimimiz

Bay Atlantic University ile işbirliği içinde 3 hafta süren ve tamamı İngilizce olarak verilen yaz okulu eğitimi organize ediyoruz.  Bu Amerika yaz okulu eğitimimizde STEM (FeTeMM), kodlama, robotik kodlama gibi eğitimler verilmekte ve çeşitli bilimsel etkinlikler düzenlenmektedir. Eğitim kapsamı içerisinde 4 ayrı NASA eğitimi de bulunmaktadır.

ABD Cihacago Fermilab Parçacık Fiziği Laboratuarında Eğitim

Organize ettiğimiz diğer bir yurt dışı eğitimi ABD’nin Chicago şehrinde bulunan ve parçacık fiziği ve parçacık hızlandırıcı konusunda çalışmalar yürüten Fermilab bünyesindeki eğitimi de içeren bir haftalık kış okulu eğitimidir. 

 

Kurumumuz yurt dışında gerçekleşen bu eğitimlerin tüm kayıt, ulaşım ve konaklama gibi tüm gereksinimlerini koordine etmektedir.

 

Bilim ve Robotik Yarışmaları

​Eğitim konularımızla paralellik gösteren çeşitli bilim yarışmaları ve robot yarışmalarına öğrencilerimizle katılmaktayız; First Lego League adlı robotik yarışması (FLL), WRO Dünya Robot Olimpiyatı, Destination Imagination, NASA Space Apps Challenge bunlardan bazılarıdır. Bu yarışmalar için hazırlık yapan farklı okul ve eğitim kurumlarına koçluk hizmeti de vermekteyiz.

 

Bu tür yarışmalar özdeğerlerin gelişmesi konusunda da performans ödülleri verdikleri için, çocuklarımızın yarışma boyunca gösterdikleri sabır, takım ruhu gibi özelliklerinin de gelişimini ölçme fırsatı

buluyoruz.

 

Öğrenci Velilerimiz İçin

Öğrenci velilerimize yönelik olarak çeşitli seminerler ve aktiviteler organize ederek onları da faaliyetlerimize dahil ediyoruz.

hakkimizda-1.jpg

MİSYONUMUZ

İleri Görüşlü,

ulusal ve uluslar arası rekabet yeteneğine sahip, bilimsel düşünebilen, çözüm odaklı, farklı dünya ülkeleri ile kendi ulusal kimliğini eşleştirebilen, toplumsal, etik ve Atatürkçü değerlere sahip, hedeflerini gerçekleştirmek için yaratıcı, sorumluluk sahibi, farkındalığı gelişmiş bireyler yetiştirmek.

BİLİMİN ÇAKIL TAŞLARI

VİZYONUMUZ

Eğitim Sektöründe,

dünya standartlarında bilimsel metodlar kullanarak her çocuğun anlayabileceği eğitim anlayışının benimsendiği, farklı eğitim teknikleri kullanarak geleceği şekillendirici, yaratıcı liderler yetiştiren, her yaş ve her seviyedeki çocuğa ulaşabilen, uluslar arası bilim ve teknolojiye gönül veren eğitimcilerin çalışmaktan keyif aldığı ve gurur duyduğu bir örnek kurum olmak.

Çapa 1

DEĞERLERİMİZ

Değerlerimiz, hedefimiz olan “Geleceği Şekillendirmek” için bizi güçlü ve bir arada tutar.
Kültürel değerlerimiz ve Atatürk’ün ileri görüşü ışığında farklı kültürlerle harmanlanarak geleceğe yön veren bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Yenilikçilik

Farklılıkların avantaja dönüşmesi ve örtülü bilginin açığa çıkmasına yönelik, bilgi yönetimi ve planlanması...

Bilimsellik

Bilimsel bilgiye dayanan tüm çalışmalarımız doğaya ve gezegenimize duyarlı olmakla birlikte, takım çalışması ruhu ve işbirliği içerisinde disiplinler arası özgün ve proje tabanlı öğrenme yöntemine bağlı kalarak geliştirilmektedir.

Takım Çalışması ve İş Birliği

Bilimsel çalışmalarda, takım çalışması ruhu ve iş birliği disiplinler arası uyumu sağlamak için gereklidir.

Doğaya Duyarlılık

Günümüzün ihtiyaçlarını, gelecek kuşakların gereksinimlerini de karşılayabilecek şekilde sürdürülebilir çözümler üretmekteyiz.

Şeffaflık

Yapmış olduğumuz tüm çalışmalar hesap verilirlik ilkesine dayanır.

Proje Tabanlı Öğrenme

Bilimsel yenilikleri takip ederek, özgün çalışmalar hazırlamaktayız.

DEĞERLERİMİZ
bottom of page