2019 © Bilimin Çakıl Taşları. All rights reserved.

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook Social Icon
  • Heyecan Sosyal Simge

Yeni Bir Eğitim Sistemi Mümkün.

Düş gücüne sahip olmak, bilgi sahibi olmaktan daha önemlidir.

 

Albert Einstein

Geleceği Şekillendiriyoruz

“Dünyaya nasıl göründüğümü bilmiyorum; ama ben kendimi, henüz keşfedilmemiş gerçeklerle dolu bir okyanusun kıyısında oynayan, düzgün bir çakıl taşı ya da güzel bir deniz kabuğu bulduğumda sevinen bir çocuk gibi görüyorum.”     Isaac Newton

Bilginin artık her yerde ve her an elimizin altında olduğu bir çağda, eğitim sistemlerinin görevi sadece bilgi öğretmek değil, bilgiye nasıl ulaşılabileceğini ve nasıl kullanılabileceğini öğretmek olmalıdır.

Öğrendiklerinden yeni bakış açıları üreten bireylerin, geleceğin dünyasını yaratabilmeleri ve yapay zekânın kapılarını aralayabilmeleri adına, daha önce uzun yıllar farklı kurumlarda hayata geçirdiğimiz STEM ve robot-kodlama çalışmalarını, Bilimin Çakıl Taşları olarak devam ettiriyoruz.

Hafta sonları gerçekleştirdiğimiz kış okulumuz, Hafıza Teknikleri ve Nefes Eğitimleri ile başlayarak, STEM ve Robotik-Kodlama eğitimlerimizle devam etmektedir.

Yıl boyunca devam eden STEM ve Robotik-Kodlama eğitimlerimizde öğretilen fizik, kimya, biyoloji, matematik ve robot tasarlama ve tasarladığı robotu kodlama bilgileri, NASA STEM müfredatına paralel olarak işlenmektedir.

NASA işbirliği ile planladığımız NASA Texas Space Center Houston University programı ve Florida Kennedy Space Center ATX (Astronaut Training Experience) programları için kış okulu boyunca eğitime devam eden çocuklarımızdan bir ekip oluşturulmaktadır. Böylece çocuklarımızın, NASA alt kazanımlarını kullanarak uzay, gelecek dünyamız Mars’ta yaşam ve fizik ötesi bilgilerin projeler ile hayata geçirildiği bir yolda ilerlemeleri sağlanmaktadır.

Kış okulumuz devam ederken FLL (First Lego League) ve Dünya Robot yarışmalarına hem kendi içimizde takım kurarak hem de farklı okullarda kurulan takımlara yarışma koçluğu yapıyoruz.

Bu tür yarışmalar özdeğerlerin gelişmesi konusunda da performans
ödülleri verdikleri için, çocuklarımızın yarışma boyunca gösterdikleri
sabır, takım ruhu gibi özelliklerinin de gelişimini ölçme fırsatı
buluyoruz.

MİSYONUMUZ

İleri Görüşlü,

ulusal ve uluslar arası rekabet yeteneğine sahip, bilimsel düşünebilen, çözüm odaklı, farklı dünya ülkeleri ile kendi ulusal kimliğini eşleştirebilen, toplumsal, etik ve Atatürkçü değerlere sahip, hedeflerini gerçekleştirmek için yaratıcı, sorumluluk sahibi, farkındalığı gelişmiş bireyler yetiştirmek.

BİLİMİN ÇAKIL TAŞLARI

VİZYONUMUZ

Eğitim Sektöründe,

dünya standartlarında bilimsel metodlar kullanarak her çocuğun anlayabileceği eğitim anlayışının benimsendiği, farklı eğitim teknikleri kullanarak geleceği şekillendirici, yaratıcı liderler yetiştiren, her yaş ve her seviyedeki çocuğa ulaşabilen, uluslar arası bilim ve teknolojiye gönül veren eğitimcilerin çalışmaktan keyif aldığı ve gurur duyduğu bir örnek kurum olmak.

 

DEĞERLERİMİZ

Değerlerimiz, hedefimiz olan “Geleceği Şekillendirmek” için bizi güçlü ve bir arada tutar.
Kültürel değerlerimiz ve Atatürk’ün ileri görüşü ışığında farklı kültürlerle harmanlanarak geleceğe yön veren bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Yenilikçilik

Farklılıkların avantaja dönüşmesi ve örtülü bilginin açığa çıkmasına yönelik, bilgi yönetimi ve planlanması...

Bilimsellik

Bilimsel bilgiye dayanan tüm çalışmalarımız doğaya ve gezegenimize duyarlı olmakla birlikte, takım çalışması ruhu ve işbirliği içerisinde disiplinler arası özgün ve proje tabanlı öğrenme yöntemine bağlı kalarak geliştirilmektedir.

Takım Çalışması ve İş Birliği

Bilimsel çalışmalarda, takım çalışması ruhu ve iş birliği disiplinler arası uyumu sağlamak için gereklidir.

Doğaya Duyarlılık

Günümüzün ihtiyaçlarını, gelecek kuşakların gereksinimlerini de karşılayabilecek şekilde sürdürülebilir çözümler üretmekteyiz.

Şeffaflık

Yapmış olduğumuz tüm çalışmalar hesap verilirlik ilkesine dayanır.

Proje Tabanlı Öğrenme

Bilimsel yenilikleri takip ederek, özgün çalışmalar hazırlamaktayız.

 

Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

LİNKLER

AMERİKA

Scinexus Academy       

 

          Franklin Square 1300 I Street NW,

          Suite 400E. Washington, 20005,

          District of Colombia,

          United States of America

          +1 240 917 0580

          +1 240 758 1435

 

           info@scinexusacademy.com

TÜRKİYE

Bilimin Çakıl Taşları

         Küçükbakkalköy Mahallesi,

         Küçük  Setli Sokak, 

         Denge Panorama Apt., Bina No:5-9,           Daire No:39

         Ataşehir-İstanbul

         +90 542 229 45 52

         

          info@bilimincakiltaslari.com