KIŞ OKULU EĞİTİMLERİMİZ

2020 - 2021 eğitim yılında eğitimlerimize tamamen online ve uzaktan eğitim ile başlıyoruz. Pandemi öncesinde yüz yüze olan eğitimlerimizi pandemi döneminde uzaktan eğitim ile yeniden organize etmiştik. Yeni eğitim dönemine başlarken de uzaktan eğitim modeli ile devam ediyoruz.

 

Her hafta sonu cumartesi ve pazar gruplarımıza verilen eğitimlerimizle ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

PYTHON PROGRAMLAMA DERSİ

Kış okulumuzda öğrencilerimize Python programlama dersleri veriyoruz. 7-16 yaş aralığındaki öğrenciler Python derslerine katılıyor. Python yeni başlayanlar için kolay bir programlama dili olup, metin tabanlı programlamaya geçiş için ideal bir seçenektir. Python ile web sitesi kodlama, oyun geliştirme, veri analizi ve görselleştirme, makine öğrenmesi gibi bir çok alanda çalışma yapmak mümkündür. Python dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

STEM

Kış bilim okulumuzda STEM derslerimizde fizik, biyoloji, kimya ve uzay bilimleri konularına yer veriyoruz. İlkokuldan okul öncesi yaş grubundan lise yaş grubuna kadar öğrenciler STEM derslerimize katılmaktadır. Öğrencilerimiz yaş seviyelerine uygun gruplara ayrılarak kendilerine uygun kapsamda konuları öğrenmekteler. STEM derslerini oyunlaştırma yöntemiyle işleyerek öğrencilerimiz için daha eğlenceli ve motive edici hale getiriyoruz. STEM dersimizle ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

stem-1-500x500xc.png
 

DÜŞÜNCE BECERİLERİ DERSİ

Derslerimizde kuantum bilinçlilik, hafıza teknikleri, nefes meditasyon çalışmaları ve akıl oyunları, felsefik bakış açısı geliştirme çalışmaları yapıyoruz. Beden ve düşüncenin bir bütün olarak ele alınması gerektiği prensibine sahibiz. Bu sebeple beden ve düşünce birlikteliğini ortaya çıkaracak çalışmalar uyguluyoruz. Çocukların kendilerini ve duygularını daha iyi tanıyıp potansiyellerini keşfetmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Düşünce becerileri dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 
simsek-yildirim-gokgurultusu-seven-insan

 ELEKTRO MANYETİZMA DERSİ

 Dersimizde elektromanyetik dalgaların gündelik hayatımıza nasıl etki ettiğini. Hangi yapay ve doğal yapılarda, sistemlerde var olduklarını. Bu dalgaların yapılarını ve özelliklerini inceliyoruz. Elektromanyetizma dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

PHOTOSHOP DERSİ

Photoshop eğitiminde; öğrencilerin tasarım becerilerini geliştirip doğru sunum tekniklerini öğretmek hedeflenmiştir. Bunun yanında öğrencilerin portfolyo hazırlama bilgilerini edinmeleri ve yarışmalar için doğru teknikte belge hazırlama becerilerini geliştirmek de hedeflerimizdendir. Photoshop dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

OYUN VE DRAMA DERSİ

Dersimizdeki temel amaç oyunların yaşayarak öğrenme ilkesinden yola çıkarak çocuklarımızın gönüllerince oynayarak; kendi girişimleri, çabaları sayesinde deneyimler kazanmaları ve deneme yanılma yöntemiyle bilgileri ilk elden keşfetmelerini sağlamaktır. Oyunlar iletişim, uyum, güven, algı-duyu gibi becerilere hitap ederken çocuklarımızın sağ beyin faaliyetlerine yöneliktir. Derslerimizin canlandırma kısmında ise oynadığımız oyunların kazanımlarını değerlendirip kendi gruplarımızla kurgulayacağımız doğaçlamalarımızı sergileyeceğiz. Oyun ve drama dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

RİTİM DERSİ

Temel ritim bilgisi ve müzikal terimleri (ritim, armoni, rezonans, tempo, BPM vb.) hayatın içinden örneklerle, eğlenceli hale getirerek anlamaya çalışacak, eğitici videolar ve interaktif katılımla destekleyeceğiz. Tüm öğrencilerimiz ile, ayda en az 1 kez beden perküsyon ve Orff yöntemi kullanılarak ritim duygusunu geliştireceğiz. Ritim egzersizleri ve çeşitli oyunlarla anne karnından itibaren hayatımızda olan ritmi içselleştireceğiz. Ritim dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

ÇOCUKLAR İÇİN FELSEFE DERSİ

Çocuklar için Felsefe; Profesör Matthew Lipman’ın Montclair Üniversitesi'ndeki çalışmaları sonucunda 1960’larda ortaya çıkan bir pedagojik disiplindir. Felsefe oturumları; çocukları, kendileri için önem arz eden büyük soruları keşfetmeye teşvik eder, onları soru sormaya yönlendirir. Bu oturumlarda Sokrates’in bilgiyi doğurtma sanatı da denilen Sokratik Düşünce Yöntemi kullanılarak, doğru cevaba ulaşmak değil, olası cevapların irdelenmesi esas alınır. Öğrencinin merkezde tutulduğu bu pedagojide amaç; bilişsel ve sosyal becerilerin geliştirilmesidir. Çocuklar için felsefe dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

MENTÖRLÜK SAATİ

Öğrencilerimize yürüttükleri projeler için mentorluk desteği sağlayacağız. İki haftada bir öğrencilerimiz ve mentör eğitmenlerimizle online olarak toplanarak çalışma yapacağız. Belirli hedefi olan proje çalışması yürüten öğrencilerimiz ve Bilimin Çakıl Taşları olarak katılacağımız yarışmaların takımlarında yer alacak öğrencilerimiz ile bu çalışmaları yürüteceğiz. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

RaspberryPi ve PYTHON DERSİ

Bu dersimizde kredi kartı boyutundaki, minik Raspberry Pi bilgisayarını kullanmasını öğretiyoruz. Raspberry Pi Dersleri sonunda Raspbian işletim sistemini kurup çalıştırmasını öğrencilerimiz öğrenmiş olacaklar. Linux komutları ve Python programlama konularında temel bilgiler edinecekler. Python kodları ile Raspberry Pi donanımını kontrol edebilecekler. Raspberry Pi Dersleri boyunca yapılacak uygulamalar ile konuları daha etkili bir şekilde öğrenecekler. Dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

(Not: Raspberry Pi konusunu yüzyüze derslerimiz başladığımızda ileri seviyede olan Python programlama dersi alan öğrencilerimizle işleyeceğiz)

YURT DIŞI EĞİTİM KAMPLARI

Her yıl gerçekleştirdiğimiz yurt dışı eğitim kampları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen ilgili butona tıklayınız.

 
baudc.png
FNAL-Logo-NAL-Blue.png
kisspng-nasa-insignia-logo-national-advi