KIŞ OKULU EĞİTİMLERİMİZ

2021 - 2022 eğitim yılında eğitimlerimize Cumartesi günü Tüm Türkiye'den katılımla online ve uzaktan eğitim ile başlıyoruz. Pazar günleri eğitimimizi İstanbul Ataşehir 'de Kalev Okullarında, yüz yüze gerçekleştireceğiz.  Yeni eğitim döneminde tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Eğitimlerimiz Ekim ayında başlıyor.

 

Her hafta sonu cumartesi ve pazar gruplarımıza verilen eğitimlerimizle ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

PYTHON PROGRAMLAMA DERSİ

Kış okulumuzda öğrencilerimize Python programlama dersleri veriyoruz. 7-16 yaş aralığındaki öğrenciler Python derslerine katılıyor. Python yeni başlayanlar için kolay bir programlama dili olup, metin tabanlı programlamaya geçiş için ideal bir seçenektir. Python ile web sitesi kodlama, oyun geliştirme, veri analizi ve görselleştirme, makine öğrenmesi gibi bir çok alanda çalışma yapmak mümkündür. Python dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

STEM

Kış bilim okulumuzda STEM derslerimizde fizik, biyoloji, kimya ve uzay bilimleri konularına yer veriyoruz. İlkokuldan okul öncesi yaş grubundan lise yaş grubuna kadar öğrenciler STEM derslerimize katılmaktadır. Öğrencilerimiz yaş seviyelerine uygun gruplara ayrılarak kendilerine uygun kapsamda konuları öğrenmekteler. STEM derslerini oyunlaştırma yöntemiyle işleyerek öğrencilerimiz için daha eğlenceli ve motive edici hale getiriyoruz. STEM dersimizle ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

stem-1-500x500xc.png
 

DÜŞÜNCE BECERİLERİ DERSİ

Derslerimizde kuantum bilinçlilik, hafıza teknikleri, nefes meditasyon çalışmaları ve akıl oyunları, felsefik bakış açısı geliştirme çalışmaları yapıyoruz. Beden ve düşüncenin bir bütün olarak ele alınması gerektiği prensibine sahibiz. Bu sebeple beden ve düşünce birlikteliğini ortaya çıkaracak çalışmalar uyguluyoruz. Çocukların kendilerini ve duygularını daha iyi tanıyıp potansiyellerini keşfetmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Düşünce becerileri dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

PROJE DERSİ

Bu dersteki amacımız öğrencilerimizin okul ve iş hayatlarında karşılarına çıkacak proje çalışmalarına destek olmaktır. Proje çalışmaları yapılırken öğrenciler proje ekibinden ve risklerden sorumludur. Bir şeyler ters gittiği taktirde sorumluluk projenin başında olan öğrencinin ya da iş hayatında proje sorumlusunundur. Bu dersin amacı öğrencilere risk aldırıp hata yapmak yerine etkili bir proje algoritmasını uygulatacak eğitimi vermektir. 


Proje ve proje yönetimi nedir?
Proje nasıl hazırlanır?
Proje yönetimi ve program yönetimi nedir?
Ekip oluşturma nasıl olur?
Projeye yönelik ortak bir anlayış oluşturma çalışmaları
Proje işlerinin yönetilmesi gibi konular üzerine durularak Proje eğitimine giriş yapılacaktır. 

OYUN VE DRAMA DERSİ

Dersimizdeki temel amaç oyunların yaşayarak öğrenme ilkesinden yola çıkarak çocuklarımızın gönüllerince oynayarak; kendi girişimleri, çabaları sayesinde deneyimler kazanmaları ve deneme yanılma yöntemiyle bilgileri ilk elden keşfetmelerini sağlamaktır. Oyunlar iletişim, uyum, güven, algı-duyu gibi becerilere hitap ederken çocuklarımızın sağ beyin faaliyetlerine yöneliktir. Derslerimizin canlandırma kısmında ise oynadığımız oyunların kazanımlarını değerlendirip kendi gruplarımızla kurgulayacağımız doğaçlamalarımızı sergileyeceğiz. Oyun ve drama dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir Break öğrenciler

GENÇLER İÇİN NLP   

NLP nedir? NLP’nin temeli S.O.R. ilkesi nedir?
NLP’de Kesin Başarı Formülü ( NLP’nin 4 ayağı)
Değişimin temelleri, Hedef belirleme ve hedefe kilitlenme.
NLP’nin varsayımları nelerdir? Bu Varsayınları kullanarak hayatımızı nasıl değiştirebiliriz.
Bilinçli zihin – Bilinçaltı zihin nedir? Bilinçli zihin  ve bilinçaltı zihin bağlantısı.
Negatif ruh halinden çıkma teknikleri.
Başarının tanımı ve Başarıyı getiren etmenler? 
Temel Yasalar; Hakimiyet, Sebep – Sonuç , İnanç, Beklenti, Çekim, Benzeşim yasaları nasıl işliyor? 
Potalsiyelimizi Performansa dönüştürmek nasıl mümkündür.
Başarıyı engelleyen etkenler?
5N 1K ve 3T kuralı
Yeniden çerçeveleme çalışması; Durum tespiti = Niyet = Alternatif =  Kontrol
Çerçeve çeşitleri nelerdir? Olasılık Çerçevesi, Hedef Çerçevesi, Farklılık Çerçevesi, Sorun Çözme Çerçeveleri,
Altı boyut ( Mantık Seviyeleri )
Fikir – İnanç – Bilme  Nedir?
Kişilere göre temsil sistemleri. Görsel, İşitsel, Dokunsal insanların özelikleri ve öğrenmeye etkileri.
Öğrenme Aşamaları ; Bilinçsiz yetersizlik, Bilinçli yetersizlik, Bilinçli yeterlilik, Bilinçsiz yeterlilik.
Endişe ve Korkular üzerine dönüştürücü çalışmalar? 

P4C

P4C (Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe) Nedir? – Okul Öncesi Grup
Öğrencilerimizin yaratıcı, özenli, iş birlikçi ve eleştirel düşünme becerilerini desteklemesi ile öne çıkan ve onlara aktif dinleme, anlama, yorumlama, etkin soru sorma konularında alan açan pratiğe dayalı bir pedagojik disiplindir. 
Bu disiplin çerçevesinde çeşitli video-animasyon gösterimleri ve hikaye anlatımları ile dikkati uyarılan öğrencilerin aktif bir tartışma ortamının katılımcıları olmaları desteklenir. 

 

Öğrencilerimiz bu oturumlarda günlük hayatta karşılaştıkları pek çok kavram hakkında konuşma fırsatı bulacak, hayata ve kendilerine dair pek çok sorunun peşine düşecek ve kendi yarattıkları anlam dünyasının izini sürecekler.

P4C (Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe) Nedir? – İleri Gruplar
Öğrencilerimizin yaratıcı, özenli, iş birlikçi ve eleştirel düşünme becerilerini desteklemesi ile öne çıkan ve onlara aktif dinleme, anlama, yorumlama, etkin soru sorma konularında alan açan pratiğe dayalı bir pedagojik disiplindir.
Bu disiplin çerçevesinde birbirinden farklı felsefi sorular ile merakı uyarılan öğrencilerin aktif bir tartışma ortamının katılımcıları olmaları desteklenir. 
Öğrencilerimiz bu oturumlarda günlük hayatta karşılaştıkları pek çok kavram üzerinde derinlemesine düşünme fırsatı bulacak, hayata ve kendilerine dair pek çok sorunun peşine düşecek ve kendi yarattıkları anlam dünyasının izini sürecekler.

P4C dersimizle ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

MENTÖRLÜK SAATİ

Öğrencilerimize yürüttükleri projeler için mentorluk desteği sağlayacağız. İki haftada bir öğrencilerimiz ve mentör eğitmenlerimizle online olarak toplanarak çalışma yapacağız. Belirli hedefi olan proje çalışması yürüten öğrencilerimiz ve Bilimin Çakıl Taşları olarak katılacağımız yarışmaların takımlarında yer alacak öğrencilerimiz ile bu çalışmaları yürüteceğiz. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

YURT DIŞI EĞİTİM KAMPLARI

Her yıl gerçekleştirdiğimiz yurt dışı eğitim kampları hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen ilgili butona tıklayınız.

 
baudc.png
FNAL-Logo-NAL-Blue.png
kisspng-nasa-insignia-logo-national-advi