top of page

Bilimin Çakıltaşları Kış Okulu Öğrencileri İçin Mentorluk Saati Uygulaması

m.png

Proje bazlı çalışma ve sonuç üretme STEM eğitim modelinin temellerinden birisidir. Öğrencilerin porfolyalarındaki projeler önemli bir değer taşımaktadır. Okul başvuruları hatta ileride iş başvurularında dahi katkı sağlayacak deneyimler arasındadır.

 

Öğrencilerimize yürüttükleri projeler için mentorluk desteği sağlayacağız. İki haftada bir öğrencilerimiz ve mentör eğitmenlerimizle online olarak toplanarak çalışma yapacağız.

 

Kimler Katılabilir?

Bireysel katılım: Kış okulumuza devam eden öğrencilerimizden belirli hedefi olan proje çalışması yürüten öğrencilerimiz bu mentorluk saati çalışması için başvurabilir. Örneğin bir yarışmaya hazırlık için yürütülen bir proje olabilir. Ya da herhangi bir yarışma katılımı amacı olmadan, öğrencinin kendisini geliştirmek için yürüttüğü bir çalışma olabilir.

 

Grup olarak katılım: Öğrencilerimiz arasından takımlar kurarak farklı yarışmalara katılmaktayız. Bu yarışmaların bazıları grup olarak hazırlık ve proje çalışması gerektirmektedir. Bu çalışmalar sırasında da gruplara mentorluk desteği sağlamaktayız.

 

Proje konuları bilim, mühendislik, kodlama, robotik, maker proje çalışmaları ya genel olarak STEM alanında bir çalışma olabilir.

 

Mentorluk Saati Çalışmasının Amacı Nedir?

  • Öğrencilerin yürüttükleri çalışmaları mentörler ve diğer öğrencilere anlatıp fikir alışverişi yapılmasını sağlamak.

  • Bir problemi çözmek ya da amaca yönelik farklı yaklaşım, yöntem ve araç önerileri geliştirilip destek sağlanması.

  • Öğrencilerimizin STEM tabanlı proje çalışmalarında bulunmaları için teşvik etmek ve desteklemek.

 

Nasıl Bir Çalışma Biçimi Olacak?

Öğrencilerimiz projelerini, yaptıkları çalışmaları ve danışmak istedikleri noktaları paylaşacaklar. Mentörlerimiz ve çalışmaya katılan diğer öğrencilerimiz tavsiyelerini ve çözüm önerilerini paylaşacaklar.

bottom of page