EĞİTMENLERİMİZ

DERİN ŞEN - RİTİM

image0.jpeg

1992 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğundan bu yana hayatından çıkmayan iki şey oldu; müzik ve spor.

Üniversite yıllarına kadar basketbol alanında kendini geliştirip, Beşiktaş dahil çeşitli altyapı takımlarında oynadı. Bu süreçte okulda yapılan orkestra çalışmaları sayesinde müzik ile bağları da güçlenmeye devam etti. Her ne kadar org, bas gitar ve flüt gibi enstrümanlarla yakından ilgilense de, vurmalı çalgılara dair duyduğu heyecan her zaman daha belirgin oldu. Bateri ile başlayan vurmalı çalgılar yolculuğu, çeşitli perküsyon aletleri ile devam etti.

2014’te İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Medya ve İletişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Medya ajansları ve televizyon kanallarında 4 yıl çalıştıktan sonra kurumsal hayattan ayrılarak, Ekim 2018’de markalara Sosyal Medya Yönetimi, İnternet Reklamcılığı, Web Tasarım, Kurumsal Kimlik Tasarımı ve Chatbot gibi alanlarda destek olan Dijital Şeyler’in kurucu ortağı oldu.

Son yıllarda aldığı Bütünsel Yaşam Koçluğu eğitimi ve okuduğu “Müzik Listeniz Hayatınızı Değiştirebilir” adlı kitaptan ilham alarak Ritim ve Beyin arasındaki ilişkiyi incelemeye başladı. Katıldığı “Sound Healing” derslerinden öğrendiklerini, 2018’de Mısırlı Ahmet Ritimhanesi’nden aldığı 1 yıllık ritim eğitimi ile birleştirerek ritim alanına uyarlamaya devam ediyor.