2019 © Bilimin Çakıl Taşları. All rights reserved.

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook Social Icon
  • Heyecan Sosyal Simge

ROBOTİK - KODLAMA

Günümüzde teknolojideki gelişmeler başımızı döndürmektedir. Bundan 20-30 yıl öncesinde bilimkurgu filmlerinde gösterilen robot ve nesneler hayatımıza girmiş ve hızla gelişmeye devam etmektedir. Belli alanlarda robotlardan öğretmen bile yapılmıştır. Robotların eğitimde kullanılmasının etkili olduğu ve motivasyonu arttırdığı görülmüş, diğer alanlarda da üretim maliyetinin azalması, zamandan kazanç gibi birçok sebepten yakın gelecekte eğitim ve diğer alanlarda robotları her yerde görmek mümkün olacaktır.

Robotik-Kodlama eğitimlerimizde, LEGO firmasının kitleri kullanılarak, öğrencilerin matematik, fen, programlama, problem çözme, problemlere pratik çözümler bulma, teknoloji kullanma düzeylerini artırma, yeteneklerinin farkına varma, yaşayarak öğrenme ve iş birliği gibi yetenekleri ve becerileri geliştirilmektedir. Öğrencilerimiz bilgisayar ile program yazıp, yazdıkları bilgisayar kodunu robota aktarıp, akıllı makineler yapmayı öğreniyorlar. Gelişmiş robotlar yapmaya imkan veren Mindstroms EV3 ile şimdiden gerçek mühendisliğe ilk adımı atıyoruz.

 

STEM

STEM Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve
Mathematics (Matematik) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

 

STEM eğitimiyle temel bilimlerin ortaya koyduğu kuramsal bilgileri alıp teknoloji ve mühendislik eğitimi ile harmanlayarak, düşündüğünü
hayata geçirebilen, hayata değer katacak ürünler ortaya koyabilen, bireyler yetiştirmeyi amaç edindik.

Matematiksel düşünme becerileri gelişen öğrenciler fen alanlarında da çalışma kapasitelerini artırıyor. İlk ve orta eğitim döneminde

kazanılan matematiksel düşünme becerilerinin fen eğitimi altyapısını güçlendirmesi ve proje temelli eğitime üretim süreçlerinin de eklenmesi STEM eğitiminin öğrencinin hayatı boyunca düşüncelerini üretime dönüştürme becerisi kazandırıyor.

 

NEFES & MEDİTASYON

Nefes teknikleri, çocuklara erken yaşta öğretildiği ve düzenli bir şekilde yaptırıldığı zaman çok şey kazandırır. Daha sakin olmayı, ahengi, huzuru, kendilerini tanıyıp güven geliştirmelerini sağlar. Zihinsel olarak bütünlüğü ve içsel dengeyi sağlarken, fiziksel olarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Çocuklar balon şişirme, suya üfleyerek köpük çıkarma, cam buğulandırma, birbirlerine üfleyerek rüzgar yapma, nefes tutma gibi bir çok oyunlar oynayıp, şarkılar söylerken ya da dans ederlerken çok eğlenirler. Arkadaşlarıyla ortak şeyler paylaşarak sadece koşulsuz sevgi hissettikleri bir nefes eğitimi çocuklar için çok yararlıdır.

Nefes Eğitiminin çocuğun yaşamına katkısı inanılmaz ölçüdedir. Nefesini kontrol etmeyi başaran çocuk belli konu üzerine ilgi oluşturabilmeyi ve dikkatini yoğunlaştırabilmeyi öğreniyor. Olaylar karşısında daha olgun hareket edebiliyor, sessizlik ve sakinliğini koruyabiliyor.

Nefes eğitimleri ile birlikte yapılacak olan meditasyon çalışmaları ile, çocukların hissetikleri, kaygılardan, üzüntülerden, korkularından arınması amaçlanmaktadır. Kendi içsel dünyalarına yapacakları yolculuklar sırasında, motivasyon, konsantrasyon ve güven artırmaya yönelik çalışmalar da yapılacaktır.

 

HAFIZA TEKNİKLERİ

Çocuklara yönelik nefes ve hafıza geliştirme çalışmaları bir bütünlük içinde yürütülür. Bu çalışmalar, beden ve düşünce birlikteliğinin ortaya çıkarır ve çocukların kendi duygularını tanımlamalarına yardımcı olurken kendi potansiyelerini keşfetmelerine ve potansiyelerini kullanmalarına olanak verir.

Hafıza Teknikleri Eğitimi, katılımcıların hafıza ve öğrenme becerilerini geliştirerek, tüm hayatları boyunca güçlü bir hafızaya sahip olmalarını sağlamayı amaçlar. Hafıza Eğitimi, katılımcılarının işitsel, sayısal ve görsel belleği güçlenerek, derslerden, kitaplardan, testlerden edindiği bilgi ve kavramları kalıcı bir şekilde öğrenerek, tüm sınavlarda ve derslerde başarısını büyük oranda artırmayı amaçlamaktadır.

Bu eğitimin sonunda;

Hafıza nedir? Nasıl hatırlar, nasıl unuturuz?
Etkin bir hafıza için temel prensipler,
Sağ ve sol beyin sistemleri,
Temel hafıza tekniği: Çağrışım, Bağlama, Rakam-şekil, Hafıza çivileri sistemleri,
Görseller ve işitseller için isimleri hafızaya alama teknikleri,
Derslerdeki ve kitaplardaki bilgi, fikir ve kavramları hatırlamak ve öğrenmek için Zihin Haritası -Mind Mapping®- çalışmaları.
Etkin dinleme, etkin okuma ve etkili ders çalışma teknikleri konularında beceri geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

Beynimizi nasıl daha etkin kulanabileceğimizi öğreneceğimiz hafıza geliştirme programları süresince, 3 öğrenme sisteminin ve 8 zeka türünün hangisini daha yoğun kullandığımızı öğrenecek ve daha az kullandığımız zeka türlerini geliştirecek oyunlar ve egzersizler yapacağız.

 

YURT İÇİ VE YURT DIŞI EĞİTİM KAMPLARI

NASA STEM Eğitimi alt kazanımlarını kullanarak uzay, gelecek dünyamız Mars’ta yaşam ve fizik ötesi bilgilerin projeler ile hayata geçirileceği, öğrendiği fizik ve matematik bilgileri doğrultusunda robot tasarlama ve tasarladığı robotu kodlama programlarının öğretiminin verileceği ve aldıkları kazanımları Texas Space Center Houston University programı ve Florida Kennedy Space Center ATX (Astronaut Training Experience) programları ile yurt içi ve yurt dışından katılarak eğitimin pekiştireceği birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel şekilde sağlandığı, geleceğin bilgi dünyasında çocuklarımıza yer bulmak amacı ile planlanmış bir programdır.

 

LİNKLER

AMERİKA

Scinexus Academy       

 

          Franklin Square 1300 I Street NW,

          Suite 400E. Washington, 20005,

          District of Colombia,

          United States of America

          +1 240 917 0580

          +1 240 758 1435

 

           info@scinexusacademy.com

TÜRKİYE

Bilimin Çakıl Taşları

         Küçükbakkalköy Mahallesi,

         Küçük  Setli Sokak, 

         Denge Panorama Apt., Bina No:5-9,           Daire No:39

         Ataşehir-İstanbul

         +90 542 229 45 52

         

          info@bilimincakiltaslari.com